Представа „Вечерња ружа“ најбоља на 52. ФЕДРАС-у

Друго место припало је представи „Чудо у Шаргану“ Центра за културу „Масука“ из Велике Плане Љубомира Симовића, у режији Дејана Цицмиловића, а треће Општинском аматерском позоришту „Бранислав Нушић“ из Малог Црнића за представу „Иза Божијих леђа“, по тексту Бранислава Нушића.

Одлуку о најбољим представама донео је стручни жири који је радио у саставу Владимир Путник, редитељ и драматург, Милорад Мики Дамјановић и Моника Ромић, драмски уметници из Београда.

Признање за колективну игру припало је, по одлуци жирија, представи „Чија је ово нога“ Реја Кунија, у продукцији „Театра 91“ из Алексинца, за избор и примену музике Дејану Цицмиловићу за представу „Иза Божијих леђа“, а похвала за интеракцију са публиком представи „Филимонови“ Саше Стојановића, у продукцији КПЦ „ Божидар Митровић Шандор“ из Шилова и Српског аматерског позоришта Гњилане.

За најбољу мушку епизодну улогу награђен је Срђан Стојадиновићу, за улогу Харија Кервуда у представи „Чија је ово нога“, а за најбољу женску епизодну улогу Јелена Стојадиновић, за улогу Цмиље у представи „Чудо у Шаргану“ Љубомира Симовића, у продукцији Центра за културу „Масука“ из Велике Плане.

Признање за ефектну глумачку бравуру додељено је Надици Спасојевић за улогу Ружице у представи „Вечерња ружа“, у продукцији „Театра 011“ из Београда, а за глуму Јанку Шаркезиу за улогу Петера у представи „Ковачи“ Милоша Николића, у продукцији Словачког позоришта „ВХВ“ СКУД „Херој Јанко Чмелик“ и Центар за културу Стара Пазова, и Драгани Костић Милутиновић, за улогу Јуле у представи „Иза Божијих леђа“.

Дејану Цицмиловићу уручено је признање за режију две представе – „Чудо у Шаргану“ и „Иза Божијих леђа“, док је признање за ауторски приступ – адаптацију, режију и решење сценског простора, додељено Браниславу Недићу за представу „Чија је ово нога“.

Признање „Милисав Миленковић“ за драмтизацију и адаптацију текста у представи „Вечерња ружа“ додељено је Наташи Радоњић.

Награђенима су признања уручили Малиша Антонијевић, председник општине Мало Црниће, Никола Томић, директор Центра за културу општине Мало Црниће, као и чланови жирија Владимир Путник, Моника Ромић и Милорад Дамјановић. Овогодишња смотра завршена је представом „Шта мушкарци/жене желе?!“, коју су у режији Мирјане Карановић извели глумци Тијана Милошевић Јанковић и Иван Иванов.

Подсећамо да је 52. ФЕДРАС одржан од 14. до 22. октобра и да је у конкуренцији било 11 представа које је одабрао селектор Александар Дунић, драмски уметник.

Претходно Такмичење у прављењу гулаша

07:25, 29/04/2024